Informacija laikantiems gyvūnus

 

Gyvūnų laikymo JONIŠKIO RAJONO savivaldybės gyvenamosiose vietovėse TAISYKLĖS

————————————————————————————————————————–

Gyvūnų augintinių kapinių priežiūros organizavimo Joniškio rajono savivaldybės teritorijoje tvarkos APRAŠAS.

Informacija kapinių priežiūros klausimais teikiama tel. +370 698 78 349.

————————————————————————————————————————–
 
  Būtina žinoti – nuo 2021 m. gegužės 1 d. privalomas šunų, kačių ir šeškų ženklinimas

 

LR Seimui priėmus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, nuo šių metų gegužės 1 d. įsigalioja privalomas gyvūnų augintinių – šunų, kačių ir šeškų ženklinimas mikroschemomis ir jų registravimas Gyvūnų augintinių registre (GAR).

Įstatymu numatyta, kad iki šių metų gegužės 1 d. atvestus gyvūnus augintinius privaloma paženklinti ir užregistruoti GAR per vienerius metus – iki 2022 m. gegužės 1 d., bet ne vėliau kaip iki gyvūno perdavimo kitam savininkui ar laikytojui, o nuo įstatymo įsigaliojimo datos (2021 m. gegužės 1 d.) atvestus gyvūnus augintinius – per 4 mėnesius nuo gimimo, bet ne vėliau kaip iki gyvūno perdavimo kitam savininkui ar laikytojui. Gyvūnų augintinių veisėjai veisimui naudojamus gyvūnus augintinius privalo paženklinti ir užregistruoti GAR iki šių metų rugsėjo 1 dienos.

Augintinio ženklinimas ryžio grūdo dydžio plokštele po oda ir augintinio bei jo savininko duomenų registravimas vieningame GAR – neabejotina nauda augintinių savininkams, tai:

  • pirmiausia, gyvūno identifikavimas ir jo atsekamumas, kuris reikalingas užkrečiamųjų ligų, kaip pvz., mėsėdžiams gyvūnams ir žmonėms pavojingos ir nepagydomos užkrečiamosios virusinės ligos – pasiutligės, bei kitų ligų prevencijai, stebėsenai ir kontrolei,
  • pasimetus gyvūnui galima greičiau jį surasti,
  • gyvūnų kelionių, nekomercinio gyvūnų judėjimo tarp šalių palengvinimas,
  • gyvūno gydymo, vakcinacijos nuo užkrečiamųjų ligų ir suteiktų kitų veterinarinių procedūrų registracija bei atsekamumas,
  • mažiau bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų, ir kt.

Veterinarijos specialistų teigimu, augintinių ženklinimo procedūra labai paprasta – mažytė mikroschema po oda įterpiama specialia injekcine adata ir išlieka visam laikui. Jos nesimato, o gyvūnas nieko nejaučia. Ši procedūra labai greita, be to, gyvūnui nesukelia jokios vietinės reakcijos implantacijos vietoje.

Norint nustatyti gyvūno tapatybę, prie ženklinimo vietos priartinamas skaitytuvas ir ekrane pasirodo unikalus numeris, pagal kurį galima surasti gyvūno šeimininkus. Tokių skaitytuvų yra daugelyje veterinarijos gydyklų bei gyvūnų globos organizacijų.

Beje, svarbu žinoti tai, kad gyvūno augintinio ženklinimas būtų veiksmingas, mikroschema turi būti susieta su informacija apie konkretų gyvūną ir jo savininką, t. y. būtina gyvūną užregistruoti jį valstybiniame GAR.

Gyvūnų gerovės lankstinukai:

Panaikinta vietinė rinkliava už gyvūnų registravimą ir laikymą daugiabučiuose namuose

     Joniškio rajono savivaldybės taryba 2016 m. sausio 28 d. sprendimu Nr. T-17 pripažino netekusiu galios 2012 m. birželio 28 d. sprendimą Nr. T-113 „Dėl Joniškio rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už gyvūnų registravimą ir laikymą daugiabučiuose namuose nuostatų patvirtinimo“ su visais pakeitimais.

     Tai reiškia, kad Joniškio rajono savivaldybės gyventojai, laikantys šunis ir kates daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose, nuo 2016-02-01 nebemoka vietinės rinkliavos už gyvūnų laikymą butuose, jų nebereikia registruoti UAB Joniškio butų ūkyje.